Kaip tinkamai šukuoti plaukus?

Plaukų šukavimas – vieno karto per dieną nepakanka

Šukavimas – plaukų priežiūros dalis, kuriai reikia skirti tinkamą dėmesį ir laiką. Kai kurios moterys mano, jog pakanka plaukus šukuoti kartą per dieną, tačiau iš tikro šiam procesui reikia paskirti daugiau laiko.

Plaukus šukuoti rekomenduojama bent du kartus per dieną. Dažnas šukavimas turi įtakos  plaukų būklei, jeigu plaukus šukuojate daugiau nei du kartus per dieną, jūsų plaukai mažiau išsausės, nes riebalinis sluoksnis esantis odoje šukavimo metu pasikirsto po plaukus. Kai kurie specialistai teigia, kad dažnas plaukų šukavimas skatina plaukų augimą, dažniau šukuojami plaukai labiau blizga ir atrodo sveikesni.

Žinoma, ne ką mažiau svarbu kaip ir kokiomis šukomis šukuojami plaukai. Jeigu naudojate nekokybiškas sintetinių šerelių šukas, jomis galite pažeisti ar išpešti plaukus. Norint išvengti plaukų pešimo reikia juos šukuoti švelniais judesiais, pasirinkti šukas ar šepetį natūraliais, mediniais ar kokybiškais sintetiniais šereliais. Nerekomenduojama naudoti metalinių šukų, nes jos gali pažeisti galvos odą ir plaukus. Atminkite, kad šukavimą turite pradėti nuo plaukų galiukų ir kilti link viršugalvio. Taip išvengsite plaukų išpešimo ir pažeidimų.

Dirbtiniai ar natūralūs šereliai?

Rinkoje nemažai natūralių ir dirbtinių šerelių šepečių, daugelis teigia, jog geriausi yra natūralių šerelių šepečiai, tačiau dirbtinių šerelių lyginant su natūraliais, geriau atlaiko temperatūrų pokyčius, jie tinkami kedenimui, plaukų džiovinimui, jie geriau slysta plauku.

Natūralių šerelių šepečiai geriau pašalina nešvarumus, dulkes ir riebalus, nuo jų plaukai nesielektrina, jie puikiai šukuoja labai storus, pasišiaušusius ir besiveliančius plaukus. Labiausiai jie tinka lygiems, sausiems plaukams prižiūrėti. Storiems plaukams šukuoti taip pat tinka platūs šepečiai (Paddle Brush), nes apima didesnį jų plotą ir tolygiau šukuoja. 

Ieškantys kokybiško šepečio sintetiniais šereliais turėtų atkreipti dėmesį į šerelių viršūnėles. Kokybiško šepečio viršūnėlės būna išlietos iš tos pačios medžiagos. Jeigu jos priklijuotos nekokybiškai, viršūnėlės gali nukristi ir draskyti galvos odą, plaukus.

Šiomis dienomis populiarūs ne tik šepečiai, bet ir šukos, su kuriomis patogu paskirstyti nenuplaunamas plaukų priežiūros priemones, jos švelniai šukuoja tiek drėgnus, tiek sausus plaukus, jų neelektrina, jas patogu laikyti rankinėje ar vežtis į keliones.

Plaukų stilizavimo (Styling Brush) arba apvalūs (Oval Brush)  šepečiai dažniausiai padengti keramikine danga, kuri padeda greičiau išdžiovinti plaukus ir juos formuoti. Tokie plaukų šepečiai atlaiko didelius temperatūros svyravymus, juos dažnai naudoja plaukų priežiūros profesionalai.

SVARBU! Džiovinimo šepečių šereliai natūraliai būna kieti, jie suminkštėja tik pašildžius juos šilta feno srove, tik tada su tokiu šepečiu galima formuoti šukuoseną, kitaip jie gali pešti plaukus. 

Plaukų šepečiai su angomis (Vent Brush) skirti būtent plonų plaukų džiovinimui ir formavimui. Šepečių korpuse esančios angos padeda tolygiai paskirstyti orą plaukų džiovinimo metu, todėl jie yra greičiau džiovnami ir tampa puresni.

Renkantis plokščias šukas, atkreipkite dėmesį į jų galiukus. Labai svarbu, kad šukų galiukai būtų apvalūs, storesni. Tinkamas variantas ir šukos skirtingais galais – vienoje pusėje stambesniais, kitoje – siauresniais.  Stambesnių galiukų dalis naudojama plaukams šukuoti, o smulkesnių sruogoms paskirstyti. Taip pat jie naudojami šukuosenos užbaigimui.

Norinčios pakelti ir suvelti plaukus gali rinktis vėlimo šepečius – jie yra siauručiai, švelniai velia plauką ir taip jiems suteikia apimties.

Renkantis plaukų šepečius turėtumėte atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

Storų ir ilgų plaukų savininkės turėtų atkreipti dėmesį į šepečio plotį – kuo platesnis šepetys , tuo patogiau juo šukuoti storus plaukus.

Garbanės būtinai turėtų įsigyti šukas tinkamas drėgniems plaukams kondicionuoti, tokios šukos sumažina plaukų pažeidimo riziką šukuojant ne pilnai išdžiuvusius ar susivėlusius plaukus.

Tiesių ir plonų plaukų savininkės gali rinktis šepečius natūraliais arba tankesniais sintetiniais šereliais.

Žymos : Sepetys, Sukavimas
Kategorija: Grožis