Plaukų slinkimas - svarbiausi faktoriai

Apie plaukus ir jų retėjimą

Paprastai per dieną žmogus netenka nuo 60 iki 100 plaukų. Plaukai iškrenta tuomet, kai vietoj jo ima augti naujas. Plaukų slinkimą gali lemti sezoniškumas –įprastai daugiau plaukų iškrenta pavasarį ar rudenį.

Tai normali tendencija. Sunerimti vertėtų tuomet, kai plaukai slenka nuolatos, o suėmus maždaug 60 plaukų ir pirštais braukiant jų apačios link iškrenta ne 5 ar 6 plaukai, bet kur kas daugiau.

Plaukų slinkimo ir retėjimo priežasčių yra įvairių. Tai gali lemti paveldėjimas, hormonų pusiausvyros sutrikimai, susilpnėjusi imuninė sistema, prasta mityba, dažnas džiovinimas plaukų džiovintuvu, plaukų tiesinimas. Kai plaukai yra veikiami šių veiksnių, jie netenka sveikos išvaizdos, spindesio, pradeda retėti, plonėti.

Slinkimas po gimdymo

Klientės dažnai klausia, ką daryti, kai plaukai pradėjo slinkti po nėštumo, kaip su tuo kovoti? Po nėštumo arba jo metu, dažnai išsibalansuoja mityba, sutrinka ir keičiasi hormonų pusiausvyra, į šiuos pokyčius reaguoja visas organizmas, įskaitant plaukus. Taigi susiduriama beveik su visais plaukų slinkimą lemiančiais aspektais. Todėl, kovojant su plaukų slinkimu, pirmiausiai rekomenduojama valgyti daugiau baltyminio maisto (kiaušinių, pieno, riešutų, jogurto), į racioną įtraukti daugiau daržovių, kuriose yra plaukams labai reikalingų vitaminų.

Jeigu plaukai slenka gausiai, pirmiausiai reikėtų konsultuotis su gydytoju arba asmeniniu plaukų stilistu. Net ir išsiaiškinus visas problemas, reikia nepamiršti naudoti tinkamas priemones plaukams, kurios padės sutvirtinti plaukus ir gražins jiems sveiką išvaizdą ir tankumą. Geriausiai rinktis tas priemones, kurios skirtos suvaldyti hormonų sukeltą slinkimą.

Slenkančių plaukų priežiūra

Tinkamai parinktos kosmetinės priemonės padės greičiau atsiauginti plaukus, suteiks jiems vizualumą. Plaukų svogūnėlius stimuliuoja kofeinas, žaliosios arbatos ekstraktas, mentolis, šie ingredientai turėtų įeiti į priemones nuo slinkimo. Jos aktualios visiems slinkimo tipams. 

Jeigu plaukai yra labai ploni ir slenka, rekomenduojama naudoti plaukus pakeliančius ir jiems apimties suteikiančius šampūnus bei kondicionierius. Jie suteikia plaukams purumo ir vizualiai plaukų atrodo daugiau.

Efektyviausiai su slinkimu kovoti padeda kompleksinės priemonės, kurios atgaivina plaukus, saugo nuo pažeidimų ir skatina jų augimą. Taigi išsprendžia ne vieną, o kelias problemas vienu kartu. Kompleksines priemones dažniausiai sudaro šampūnas, plaukų balzamas bei gaiviklis/tonikas plaukams. Renkantis šias priemones, reikia atkreipti dėmesį, kokiam slinkimui suvaldyti jos tinkamos - sezoniniam ar hormoniniam. Tinkamai pasirinkę priemones, sulauksite teigiamų rezultatų: plaukai taps vešlesni ir tankesni. Minėtomis priemonėmis plaukus plauti galite kiekvieną dieną ir naudoti jas kaip nurodyta. 

Išsirinkus plaukų plovimo priemones, patariama įsigyti ir galvos odai skirtą šveitiklį, kuris veikia plaukus momentiškai. Galvos odai skirti šveitikliai ypač tinka riebaluotis linkusiems arba užterštiems plaukams, nes pašalina prie šaknų susidariusias nešvarumų sankaupas, kad į gilesnius odos sluoksnius galėtų prasiskverbti naudingosios medžiagos, esančios naudojamose kaukėse ar kondicionieriuose. Šveitikliai suaktyvina galvos odos kraujotaką, dėl to spartėja plaukų augimas. Specialistai rekomenduoja galvos odos šveitiklius naudoti kartą per savaitę.

Šveitikliai įprastai naudojami ant sudrėkintų plaukų. Jais tepama tik galvos oda. Kai šveitikliu padengiama visa galvos oda, reikia palūkėti kelias minutes ir tuomet plaukus gerai ištrinkti vandeniu. Jau po pirmojo naudojimo pajaučiama, kad plaukai mažiau riebaluojasi, atrodo puresni. Išplovus plaukus, jokiu būdu negalima jų džiovinti džiovintuvu arba šukuoti. Pirmiausiai reikia nusausinti ir palaukti, kol pradžius, o tik tuomet formuoti.

Visapusiškai plaukų priežiūrai kas 3–4 plovimus reikėtų naudoti plaukų kaukę. Pažeistiems ir sausiems plaukams tiks atkuriamoji ar drėkinamoji kaukė. Siekiant, kad kaukė geriau įsigertų į plaukus, ją laikyti reikėtų 10–20 minučių, o tik tuomet nuskalauti. Jeigu nežinote, kokią kaukę rinktis, rekomenduojama pasikonsultuoti su plaukų priežiūros specialistu.

Jeigu plaukų galiukai yra sausi ir išsišakoję, papildomai galima naudoti ne tik kondicionierių, bet ir nenuplaunamas plaukų priežiūros priemones. Kiekvieną dieną naudokite aliejų arba serumą plaukų galiukams, kuris sulygins plauko paviršių ir apsaugos jį nuo tolesnio šakojimosi. Jeigu plaukus džiovinate plaukų džiovintuvu arba juos tiesinate, tuomet papildomai reikia naudoti priemones, apsaugančias plaukus nuo karščio. Nenuplaunamomis priemonėmis nereikia purkšti ar tepti visų plaukų, o tik plaukų dalį prasidedančia nuo ausų ir keliauti iki plaukų galiukų.

Kategorija: Grožis