Alkoholis kosmetikoje - didelis priešas?

Alkoholis gali būti įvardijamas labai įvairiai, nes alkoholių yra skirtingų rušių.

Pavyzdžiui, kosmetikos priemonėse naudojami alkoholiai, kurių visi bijo yra Etanolis, Benzilo alkoholis, tačiau dažnai plaukų priežiūros priemonėse jie naudojami tam, kad būtų efektyviau pernešamos veikliosios medžiagas.

Šie alkoholiai greitai išgaruoja, tačiau jie gali dirginti jautrią, raustančią odą, todėl odos priemonėse reikėtų šios sudedamosios dalies vengti.

Jeigu priemonėse naudojami šie alkoholiai, reikėtų atkreipti dėmesį ar yra ir dengiamųjų drėkiklių, kurie alkoholio poveikį sušvelnina.

Tiesa, ne visi alkoholiai sausina odą ar plaukus, yra vadinamieji riebieji alkoholiai.

Šie alkoholiai tarsi uždaro drėgmę odoje, ją minkština. Etikėtėse šie alkoholiai dažniausiai žymimi: cetyl, lauryl, butylene, glikolio pavadinimais.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis priemones?

Jeigu renkatės veido odos priemones, atkreipkite dėmesį ar jose nenaudojami žalingi odai alkoholiai, jeigu tokių yra, jie turėtų eiti sudėties pabaigoje. Tai reiškia, kad jų koncentracija yra itin maža.

Plaukų priežiūros priemonėse tokie alkoholiai gali būti naudojami kaip pagalbinė medžiaga, skirta pernešti veikliasias medžiagas, kurias plaukas turi pasisavinti. 

Riebieji alkoholiai, kaip jau minėjome, naudojami dėl įvairių priežasčių ir turi teigiamą savybę - drėkinti, minkštinti, kondicionuoti, tačiau net ir jie kartais gali sudirginti labai jautrią odą. 

Kategorija: Grožis