Plaukų porėtumas - kas tai?

Plaukų porėtumas - tai plaukų gebėjimas sugerti drėgmę ir ją išlaikyti plauko viduje. Nuo plaukų porėtumo priklauso, koks bus kosmetinių priemonių poveikis, kaip plaukai nusidažys, kaip lengva bus juos prižūrėti.

Plaukų porėtumą galima nustatyti tiesiog atliekant plaukų tyrimą arba atidžiai susipažinus su plaukų būkle.

Kaip nustatyti plaukų porėtumą?

Plaukų porėtumas gali būti natūraliai įgimtas – dažniausiai natūraliai porėti plaukai linkę pūstis, būna šiurkštesni, labiau veliasi. Plaukų porėtumas gali išryškėti po plaukų cheminių procedūrų – dažymo, cheminio sušukavimo, kurie gali pakenkti plaukui. Tuomet plaukai tampa, kaip „šiaudai“, jie greitai išsipučia, greitai džiūsta, neturi žvilgesio. Iš esmės stipriai porėti plaukai yra sunkiai suvaldomi, greitai įgeria priemones, jiems suglotninti reikia stiprių priemonių.

Vidutinio porėtumo plaukai geriau absorbuoja plaukų priežiūros priemones, juos lengviau suvaldyti. Tokie plaukai ilgiau džiūsta, bet nesivelia.

Mažo porėtumo plaukai yra dažniausia lygūs, žvilgantys, jie sugeria mažiau drėgmės, ilgai džiūsta natūraliai. Toks plaukas ir be stiprių priemonių atrodo sveikas ir elastingas.

Norite atlikti plaukų tyrimą? Apie jį skaitykite: https://www.inhair.lt/straipsniai/straipsnis/1-tyrimas-inhair-kaina.html

Kategorija: Grožis