Patarimai, kaip ploniems plaukams suteikti apimties

Plaukų stilistai neretai pastebi, jog moterys, kurios susiduria su plonų plaukų problema, dažniausiai stengiasi juos stiprinti, naudodamos maitinamąsias priemones, kurios tik papildomai apsunkina nusilpusius ir pažeistus plaukus. Tai nulemia, jog 1 iš 3 tokios taktikos besilaikančių moterų vis tiek yra nepatenkinta savo plaukais, nors ir jaučiasi daranti tai, ką turėtų, kad jie būtų stiprūs. Tokiu atveju, rekomenduojama laikytis kiek kitokios strategijos – naudoti priemones, skirtas specialiai plonų plaukų priežiūrai (pradedant plauko neapsunkinančiu šampūnu, kuris ne tik valo, bet ir paruošia plaukus tolesnei jų priežiūrai bei švelniai matinančiu kondicionieriumi) ir susitelkti  į plonų plaukų apimties didinimą.


Prieš pereinant prie konkrečių patarimų, kaip suteikti ploniems plaukams apimties, taip pat svarbu akcentuoti dar kelias rekomendacijas, kaip dar galima padėti savo plaukams sustiprėti. Pirmiausia, reiktų pasitikrinti, ar itin ploni, pažeisti plaukai nėra medicininė problema. Kadangi tokie simptomai, kaip neįprastai gausiai slenkantys plaukai, gali būti rimtesnės problemos priežastis, kuri įvardijama androgenetic alopecia. Tokiu atveju, ji dažniausiai pasireiškia geležies nepakankamumu ar vyriškų hormonų gamybos suintensyvėjimu. Visgi toks atvejis nėra itin dažnas, neretai būna nulemtas genetiškai, pasireiškia vėlesniame amžiuje ir yra išgydomas.


Kitas patarimas, kurio nereikėtų pamiršti, turint plonus plaukus – masažuoti skalpą, kadangi kraujo cirkuliacijos skatinimas gali paskatinti plaukų folikulų veiklą ir storesnių plaukų augimą. Tiesa, svarbu tokius galvos masažus atlikti reguliariai, o kad poveikis būtų efektyvesnis, prieš plaukų plovimą galima įlašinti kelis lašus lengvos konsistencijos priemonės ar aliejuko specialiai plonų plaukų priežiūrai, kuris kondicionuoja, ir ištrinti ja plaukus, tuo pačiu sukamaisiais judesiais masažuojant galvos odą.


Norint efektyviai suteikti apimties ploniems plaukams, reiktų nepamiršti ir jų stilizavimo. Čia pirmiausia, svarbu stengtis pakelti plaukų šaknis, kurios neretai pernelyg priglunda prie galvos paviršiaus. Tai yra vienas efektyviausių būdų plaukams vizualiai suteikti pastebimai daugiau apimties – pakanka tiesiog pradžiovinti drėgnus plaukus džiovintuvu, kol jie bus tik truputį drėgni, tuomet papurkšti apimties suteikiančiu purškikliu palei šaknis ir baigti džiovinti, kas neleis plaukams sukristi. Norint dar labiau sustiprinti purumo efektą, siūloma plaukus pasukti plaukų garbanojimo žnyplėmis ar specialiu formavimo prietaisu ir taip suformuoti norimo dydžio purias garbanas ar paplūdimio bangas. Jei formavimo prietaisas, kurį naudojate šiam efektui sukurti, neturi temperatūros reguliavimo funkcijos, siūloma nepamiršti naudoti ir papildomos priemonės – apsaugos nuo karščio, kuri patikimai apsaugos plaukus nuo neigiamo temperatūros poveikio.


Siekiant suteikti plaukams papildomos apimties, taip pat rekomenduojama kruopščiai atsirinkti šukuosenos formavimo priemones pagal jų konsistenciją. Ploniems plaukams nelabai tinka tirštos konsistencijos formavimo kremai, vaškai ar serumai, kurie tik papildomai apsunkina plauką. Tokiu atveju, geriau rinktis losjonus, plaukų putas ar purškiklius, kurie suteiks apimties kiekvienai individualiai plaukų sruogai pernelyg jų neapsunkindami. Kad būtumėte tikros, geriausia dar papildomai pasikonsultuoti su savo plaukų stilistu, kuris Jums patars, kuri priemonė yra tinkamiausia.

Kitas svarbus uždavinys, siekiant teisingai prižiūrėti plonus plaukus – sumaniai pasirinkti plaukų šepetį. Patariama vengti apvalių metalinių šepečių, kurie naudojami plaukų formavimui džiovintuvu paprastai itin įkaista ir gali papildomai pažeisti plonų, pažeistų plaukų paviršių. Tvirti šereliai iš plastiko taip pat nėra geriausias pasirinkimas, kadangi gali skatinti plaukų lūžinėjimą. Visgi tinkamiausias pasirinkimas ploniems plaukams – naudoti šepetį iš natūralių šerelių ar iš nailono, kadangi tiek vieni, tiek kiti – itin lengvai slys Jūsų plaukų paviršiumi, jų nepažeisdami ir neturės savybės įkaisti, formuojant šukuoseną plaukų džiovintuvu. Priešingai vyraujančiai nuomonei, dažnas plaukų šukavimas nėra žalingas plaukams, kaip tik priešingai – šukavimas veikia panašiai kaip ir galvos masažas, kuris stimuliuoja folikulus, todėl yra netgi skatintinas.Galiausiai, norint sukurti purių plaukų iliuziją, plaukų stilistai dar papildomai rekomenduoja atkreipti dėmesį ir į apimties suteikiančias šukuosenas. Tokiu atveju, aktualūs tampa plaukų sluoksniavimas ir tinkamo jų ilgio parinkimas. Ilgi, vienodo ilgio plaukai vizualiai dar labiau plonina plaukus, tuo tarpu, vidutinio ilgio ar trumpi, sluoksniais iškarpyti plaukai būtų geresnis pasirinkimas, kadangi vizualiai suteiks papildomos tekstūros ir apimties. Jei plaukų iškarpymas juos sluoksniuojant Jums atrodo pernelyg drąsus pasirinkimas, tuomet rekomenduojama žaisti su jų atspalviais – šviesesnės sruogelės ar keli plaukų atspalviai taip pat gali sukurti puresnių ir tankesnių plaukų iliuziją. Tiesa, nevertėtų persistengti su jų šviesinimu, kadangi nors šviesi spalva ir suteikia pastebimą purumo efektą, tačiau plaukų dažymas tokia spalva gali papildomai juos pažeisti ar sukelti lūžinėjimą.


Taigi šie keli profesionalų patarimai gali padėti tiems 44 proc. savo plonais plaukais nepatenkintų moterų nesunkiai padidinti plaukų apimtį, jų pernelyg neapsunkinant. Visa paslaptis – tinkamai parinktos plaukų priežiūros priemonės ir stilizavimo strategija, skirta visapusiškai jų priežiūrai ir purumo efektui užtikrinti.   

Kategorija: Grožis